Juhász Gyöngyi Éva
Telefon: +36706789134
E-mail: perlart001@gmail.com
Blue Spirit Hungary Kft.: aceloszlop.hu
A borostyánt a napfénnyel és a meleggel kapcsolják össze, erősíti az immunrendszert, csökkenti a gyulladásokat, gyorsítja a sebek gyógyulását, ezért tökéletes segítség a babáknak a fogzás idejére…
Viselés közben a testhő hatására illóolajok szabadulnak fel a borostyánból, a bőrön keresztül felszívódnak és a véráramba jutnak. A borostyán nem kő (hanem megkövesedett fenyőgyanta), meleg a tapintása, nagyon kényelmes és könnyű a viselete.
A borostyán viselésének régi hagyománya van Európában és a Távol-Keleten. Úgy tartják, hogy csökkenti a torok-, fül-, és gyomorgyulladást, harcol a fertőzésekkel és a légúti megbetegedésekkel.
A „New Age” irányzat szerint átalakítja a negatív energiát pozitívvá, és pozitív gondolkodást és hozzáállást biztosít, aktiválja a gyomorszájat és a gyökércsakrát. A borostyán revitalizálja az elmét, a testet és a lelket, és segít enyhíteni a depressziót. Segíti a fizikai gyógyulást, a sebek begyógyulását, és a méregtelenítést, használják mellékvese-, máj- és léprendellenességek esetén.
Borostyánkő hatása
A balti borostyánkő hatása különleges, értéke nagyon magas, hiszen az ősi fenyők megkövesedett gyantájából keletkezik.
A kínai hagyomány szerint a borostyán a halott tigrisek lelkének fizikai manifesztálódása.
Egyértelműen kivehető a lélekre gyakorolt hatásai közül, hogy növeli a bátorságot, elűzi a gonosz szellemeket és ártó energiákat.
Véd a fekete mágia és elméletileg maga az ördög és a különböző lidércek ellen, oldja a szorongást, nyugtat és görcsöket lazít.
A lengyelek nagyon nagyra értékelik. Konkrétan szinte minden nőn ott lóg, a gyerekeken is.
Egyébként még kemény, “drágakő” állapotában valóban van egy enyhe, de megfigyelhető szedáló hatása, főleg a fogzás időszakát könnyíti meg a babáknál.
Az ókorban amulettként viselték a borostyánt különböző betegségek elleni védelemre, ahogy erről Plinius újra kiadott, már említett művében beszámol. Később „tudományos” magyarázatot is adták ennek a hiedelemnek, mely szerint a dörzsölés következtében kialakuló negatív töltéstöbblet gyógyító hatású. Agricola szerint a folyadékban (vízben vagy borban) huzamosabb ideig tartott borostyán a folyadékot gyógyításra alkalmassá teszik vérzések csillapítására és hányinger kezelésére, valamint láz esetén. A 17. században porítva és folyadékkal elegyítve gyomorbetegségekre és emésztés elősegítésére javasolták használatát. Ebben az időben párlatait (borostyánolaj és borostyánkősav) is gyógyszerként árusították. Lengyelországban napjainkban is használják, őrleményét zsíros keverékben bőrösszehúzásra forgalmazzák. Szeszben oldottan bedörzsölésre ízületi panaszoknál javasolják használatát.
Ékszerészeti felhasználása a kőkorszak óta folyamatos. A Római Birodalom egy legfontosabb importcikke volt; behozatalára építették ki a borostyánkőút nevű, Magyarországon is átvezető útvonalát.